sobota, 3 stycznia 2015

Zaczynamy :)

Nowy rok się zaczął i powiem Wam, że w kńcu wróciła mi ochota na robótki .
Ostatnie miesiące jakoś nie zachęcały mnie do pracy. Może dlatego, że we Włoszech jakoś nigdy nie czuję atmosfery świąt. 
Brakuje mi spotkań z moim rodzeństwem i ich rodzinami. Tego hałasu, bałaganu , zamieszania gdy w około pełno dzieci . Mojej mamy co pichci w kuchni, a potem jak siadamy do Wigilii, każdy elegandzki i skupiony, czytamy ewangelię , jak się dzielimy opłatkiem i wygłodzeni po całodziennym poście rzucamy się na jedzenie :). Potem Mikołaj...., kolendy .....
Brakowało mi nawet śniegu , wypadów na "górkę" aby się poślizgać z dziećmi, a najlepsze zawsze były kuligi :) najpierw z dziećmi powoli, a póżniej już tylko starsi z szybkością, która powodowała, że każdy  w końcu spadał z sanek :)
W tym roku na brak śniegu na Sycylii nie narzekam. Spadło nawet dużo. 

 Usunęłam zdjęcia i to jest jedyne ze śniegiem. Dzieci się ubawiły :) i ja z nimi ;). 
Dzisiaj już się topi wszystko , ale lepiej żeby tak było , gdyż Sycylijczycy nie umieją sobie radzić ze śniegiem więc panował chaos .
Jedyne rzeczy co zrobiłam w ciągu tych dwu miesięcy to moja pierwsza torebka na szydełkuNie jest ideala, gdyż w pewnym momencie dodałam o jedno oczko za dużo i jest ciut krzywa,ale ażtak nie razi po oczach więc zostawiłam .
Dorobiłam dwa kwiatki, brązowy może nie pasuje za bardzo , ale nie miałam innej włóczki. Nie są na stałe więc niekoniecznie muszę je umieścić :).

Jedyny akcent świąteczny w moich robótkach to serwetka biało-czerwona :)Druga podobna już się robi :).

Jak na początku mówiłam wróciły  mi siły i zaczęłam też wyszywać, ale o tym później :)

Pozdrawiam Was serdecznie ,dziękuję serdecznie za wszystkie życzenia i mam nadzieję, że Nowy Rok 2015 będzie lepszy od starego :) 


4 komentarze:

 1. Wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok, przede wszystkim dużo pomysłów i czasu na ich realizację :)
  Robótki szydełkowe całkiem udane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a torebka jest śliczna, moja pierwsza torebka też była krzywa, a mojej córci sie bardzo podobała, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ladne robotki. Zwlarpzcza torebeczka - jert ruper :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szydełku można wyczarować wszystko! Torebka super, ale mnie urzekła serwetka - cudo!

  OdpowiedzUsuń

Jestem naprawdę wdzięczna za wsparcie jakie udzielacie mi poprzez zostawianie komentarzy.Dzięki serdeczne za każde słowo.

Trzymajcie się mocno : )